Kalendář - Síla přítomného okamžiku 2018

Proč je v novodobé společnosti zažité, že dítě by mělo spát samo? Vy také spíte sami, když jste s partnerem? Proč se říká, že bezpodmíněčná láska rozmazluje? Určitě to tak je? Proč jsou děti od malička vedené k "nezávislosti" a "samostatnosti"? Abychom měli od nich klid? Mají rodiče pocit, že když je to nenaučí hned po porodu, tak se to přirozeně nenaučí nikdy?

Co takhle to vzít z druhé strany? Uvědomit si, že vše má svůj čas a vývoj a že není žádoucí jakoukoli fázi potřeb člověka přeskočit... Vždyť když se miminko narodí, tak jediná jeho jistota je maminka! To je to jediné, co zná a co je pro něj naprostým bezpečím. Vše ostatní je pro něho boj o přežití. A to doslova. Jak se asi cítí, když je od mámy hned v porodnici odebráno? V posledních generacích je přeskakována fáze, kdy dítě potřebuje mít dostatek lásky (0 - 3 roky)! Místo toho je separováno ve vlastní postýlce a společností znecitlivělí rodiče to s tou láskou také raději nepřehánějí. Výsledkem jsou dospěláci, kteří si neváží sami sebe a učí se milovat své tělo i svou duši. Myslíte, že je to náhoda?

Je hodně mýtů o kojení. Často slýchávám, že si to mé dítko rozmazlím, když všechny jeho bolístky (fyzické i psychické) budu řešit prsem. Nemyslím si. Naopak jsem přesvědčená, že až uzraje, tak samo odpadne. A je to tak! Postupem času, kdy se dítě integruje do našeho světa, tak se učí víc a víc věcí řešit samo.... samo bez prsa... postupně dozrává. Přirozené je kojit! Dítě se potřebuje cítit v bezpečí až do doby, kdy se o sebe dokáže "postarat" samo. I my jako dospělí se chceme cítit v bezpečí. Přirozené samoodstavení je v cca 4 - 5 letech dítěte. Zdá se vám to moc? Ano, to nás naučila společnost, že je to divné, hnusné, nevkusné a bůhví jaké ještě:-(.

Zkusme to jinak. Zkusme změnit společnost a její pohled na mateřství! Zkusme si uvědomit jaká je společnost teď a jaká by mohla být, kdyby poskytovala svým dětem přirozenější podmínky pro vývoj.
Tento kalendář ukazuje kojení v jeho mnoha podobách a denních situacích. Nejsou tam jen něžné a romantické fotečky miminek. Jsou tam i hluboké emoce a souvislosti, které k tomu přirozeně patří. Dívejte se pozorně:-).

Cena kalendáře je 380,- Kč

Profil

Účelem této stránky je (znovu) probudit v lidech jejich přiROZENOST, kreativitu a naDÁNÍ v jejich každodenních aktivitách, projevu a SEBEpresentaci. Všichni máme stejné startovní podmínky a možnosti, a je jen na nás, jak je uchopíme a rozvineme v našich životech.

Kontakt